Książki jako prezent na dzień dziecka

Prezentów na dzień dziecka w księgarniach online jest dużo, a im więcej się ich pojawia, tym ciężej wybrać co mogłoby się dziecku spodobać. Dlatego poniżej znajdują się świetne propozycje, które idealnie wpasowują się w idee prezentu na dzień dziecka. 

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci- Marta Galewska- Kustra

Przyszedł czas, aby wraz z Puciem wybrać się na wycieczkę do miasta, i razem odwiedzić wszystkie wspaniałe miejsca, które ma nam do zaoferowania miasto, a jednocześnie maluch ma okazję na szlifowanie swoich umiejętności językowych. W tej części przygód o Puciu czytelnik dowie się co nowego u Pucia i jego rodziny. Poznamy imię nowego braciszka, dowiemy się gdzie pracuję tata, co nowego u jego siostry-Misi, oraz jaką nową pasję znalazła sobie ciotka Iga. “Pucio w mieście” to nie tylko ciekawe historyjki i obrazki, to także podręcznik, dzięki któremu dziecko nauczy się poprawnej wymowy, i ma za zadanie nauczyć dziecka nowym słówek, zdań, oraz konstrukcji podstawowych zdań.

Doktor Dolittle i jego zwierzęta- Hugh Lofting

John Dolittle jest ubogim lekarzem, z Anglii, gdzie na początku leczył ludzi, lecz gdy jego papuga nauczyła go mowy zwierząt, Dolittle rzucił swoją pracę leczenia ludzi i zaczął zajmować się weterynarią. Od początku jego karieru, w jego domu gościło wiele gatunków zwierząt, nawet krokodyle, znajdował się one w spiżarniach, strychu, sypialni, a nawet w piwnicy. Pewnego dnia przylatuję do doktora Dolittle jaskółka, która opowiedziała mu o trudnej sytuacji małpek w Afryce, i że potrzebują one natychmiast jego pomocy. Doktor nie zastanawiając się ani chwili dłużej, wyrusza w podróż do Afryki, aby znów uratować kolejne zwierzęta. Towarzyszą mu sowa Tu-Tu, małpka Czi-Czi, pies Jip, kaczka Dap-Dap, i prosiątka Geb-Geb. Doktor Dolittle nigdy nie odmawiam pomocy żadnemu zwierzęciowi, dlatego i tym razem, zrobi wszystko, aby nie zawieść ani zwierząt, ani siebie i czytelnika.