Książki dla dzieci jako prezenty na dzień dziecka

Dzień dziecka, to świetna okazja, aby obdarować maluch świetnymi prezentami na dzień dziecka. Jednym z takich prezentów może być książka, ale nie gruba i bez obrazków, tylko taka, która zarówna posiada ciekawe obrazki i treść, ale także nauczy czegoś naszego dziecka. 

Feluś i Gucio poznają emocje- Katarzyna Kozłowska

“Feluś i Gucio poznają emocje” to świetny pomysł na prezent dla dziecka, ponieważ w książce są opisane takie emocje jak radość, śmiech, rozczarowanie, złość, rozpacz, gniew, rozczarowanie czy wdzięczność i współczucie. Autorka poświęciła każdej emocji jeden rozdział, aby dziecka miało czas, zapoznać się dokładnie z każdą z emocji z osobna. Każda z emocji, oprócz krótkiego opisu i wyjaśnienia, posiada także obraz, dzięki któremu dziecku będzie łatwiej zrozumieć daną emocję. Książka zawiera również przydatne wskazówki jak rozpoznać daną emocję u innych, jak zareagować na daną emocję, dzięki czemu dziecko nie pogubi się w abstrakcyjnym świecie emocji i uczuć.

Rok w lesie- Emilia Dziubak

“Rok w Lesie” to lektura, która przybliża dziecku życie takich zwierząt jak borsuk, dzik, jerze, wilki, zające, bobry, jelenie czy owady. Książka składa się z dwunastu rozdziałów, jeden na każdy miesiąc roku, które są podzielone nie tylko na pory roku, ale także na dnie i noce, i zmienne warunki pogodowe. Mimo że “Rok w lesie” nie zawiera dużo tekstu, a praktycznie nie ma go wcale, nie oznacza, to, że książka jest dedykowana tylko dla najmłodszych, którzy nie opanowali jeszcze sztuki czytania. W tym przypadku brak tekstu jest zaletą, ponieważ pozwala to dziecku na rozwijanie swojej wyobraźni, narracji i opowiadania historii. Za każdym razem kiedy otwieramy “Rok w lesie” otwiera się przed nami nieskończona ilość przygód i historii, które tylko czekają, aby być opowiedziane. Jest to świetna propozycja do wspólnego czytania, a raczej do zaszycia się pod kocem i wraz z dziećmi odpowiadać co wieczór nowe historie z nowymi bohaterami.